KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15275297
nr 1527 5297
Kjell Leander Engström
(1914-1979), Sverige
Oljemålning, "Abisko". Signerad, daterad -46. Olja på pannå, 36x44 cm, yttermått inklusive ram: 53x61 cm
Kjell Leander Engström, född 1914, död 1979, svensk målare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 13 mars 2023
kl 20:40:49
13/3 20:35:50
13/3 20:37:19
Kjell Leander Engström
Läs mer om Kjell Leander Engström